Patrový dům nebo bungalov?

Bydlíte v pronájmu a trápí vás podmínky a další závazky, které vyplývají a obsahuje nájemní smlouva? Chcete vlastní bydlení a přemýšlíte, jestli koupit patrový dům nebo bungalov? Otázka, jíž si položil nejeden člověk rozhodující se pro výstavbu vlastního rodinného domu, aby se „zbavil“ nájmu a raději byl ve vlastním. Pakliže nepatříte mezi ty, jež mají jednoznačně vytyčený styl a toho se budou držet bez ohledu na další okolnosti, máme pro vás několik praktických informací.

Nemusí to být totiž jen počáteční finance, které se stanou rozhodujícím faktorem. Někdy je vhodné přihlížet i k ostatním věcem.

Velikost pozemku

První a zcela zřejmá připomínka. Vycházet byste měli z velikosti stavební parcely a celkového rozvržení exteriéru. Lidé s malou plochou logicky zvolí patrový dům, protože jim zbyde prostor pro větší zahradu, kam lze umístit například bazén a venkovní posezení.

Pro bungalov je třeba vlastnit větší pozemek, protože má obvykle dvakrát takový půdorys nežli patrový dům.

Vidina spokojeného stáří

V další fázi se zamyslete nad schody. Pokud jste mladí, jistě tomuto spojovacímu článku mezi přízemím a ostatními patry nevěnujete tolik pozornosti. Uvědomte si však, že pokud plánujete dožít ve svém domě, jednou budete staří a schody se mohou stát určitou překážkou.

Provozní náklady na bydlení

Je-li vaše rodina početná, jistě vás to tíhne k patrovému domu s velkou plochou, abyste každému dítku dopřáli co největší životní prostor. Možná vás napadá i vidina toho, že jednou může horní patro obývat jedno z vašich dětí.

Na takové věci však nepomýšlejte. Většina ratolestí se chce dnes osamostatnit a vám na stáří zbyde velký prázdný dům, za který budete platit pouze vysoké náklady spojené s vytápěním.

Osobní vkus stejně zvítězí

Ať už k volbě rodinného bydlení budete přistupovat podle jakéhokoliv výše zmíněného pohledu, vězte, že ve většině případů stejně zvítězí vaše osobní touha vlastnit patrový či přízemní dům. Vkus každého člověka jednoduše nelze zapřít ani skrýt. Takže, šťastnou ruku při výběru…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *