Pořiďte si bydlení v dražbě

K novému bydlení lze přijít nejrůznějšími způsoby. Někdo vsadí na klasické inzeráty, jiný se vydá cestou realitních kanceláří. Obě tyto varianty však mají něco společného. Nakupujete nemovitost za její tržní hodnotu a mnohdy i za více.

Proč si ale tento proces nezlevnit, když to současný trh nabízí v podstatě každému? Máme na mysli dražby objektů a pozemků. Obytné i komerční budovy, které byly odebrány původním majitelům na základě jejich dluhů a nyní jsou na prodej za podstatně nižší ceny.

Kolik lze ušetřit v dražbě?

Pakliže budete mít štěstí a nebude proti vám stát další přihazující, jež šroubuje cenu stále výš, je to úspora minimálně 1/3 hodnoty nemovitosti. Alespoň v takovém duchu jsou vyhlašována první dražební kola. Nedojde-li ale k prodeji hned poprvé, opakuje se tento proces za ještě lepších podmínek pro kupujícího.

Druhé dražební kolo totiž započíná na 1/2 celkové ceny. A to je již úspora, o níž se vyplatí uvažovat.

Kdo může dražit?

V podstatě jakýkoliv občan nebo komerční subjekt. Před každou dražbou je třeba složit pouze vratnou dražební jistinu. Dnes navíc nemusíte opouštět ani prostory svého domu. Přihlásíte se do elektronické aukce, která je realizována prostřednictvím internetu.

Na speciálních aukčních serverech se dozvíte vše potřebné, od informací týkajících se nemovitosti, až po údaje důležité pro přihlášení se do dražby, popřípadě následné hrazení peněz.

Co si lze zakoupit v dražbě?

V oblasti realit se meze dozajista nekladou, narazit tak můžete na dražby týkající se čehokoliv.

  • Rodinné domy
  • Bytové jednotky
  • Pozemky
  • Rekreační objekty
  • Komerční a průmyslové prostory

Nemáte-li dostatek peněz na své vysněné obydlí, pak stojí za zvážení nahlédnout do bohatých databází dražebních serverů, kde za přijatelné finance možná naleznete právě váš vysněný dům. Dnes je tato cesta nákupu velice oblíbená a bezpečná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *